Samsung Note serisi kalem ayarı

Samsung Galaxy note serisinde en göze batan özellik kuşkusuz kalem. Telefondaki çeşitli özel uygulamalarla desteklenen kalemde bazen hassasiyet sorunu olabiliyor.

Note 3 veya Note 3 ve diğer note serilerinde kalem yeterince hassas değilse veya daha ekrana dokunmadan yazmaya başladıysa yapılması gereken ilk iş kalemin ucunu değiştirmektir. Kutudaki yedek uclar ve uc değiştirme aparatı işinizi görecektir.

Eger uc değistiğinde dahi kalem istediğimiz gibi çalışmıyorsa bu sefer ince ayar yapmak gerekecektir. İnce ayar telefon kitapçığında yazmaz. Dolayısıyla garanti dışı bir mudahale olabilir.

Öncelikle kalemde bulunan tuş bölümünü çok ince bir tornavidayla açmamız gerekiyor.  Kalemin tuşu bir kapak gibi. Kenarlarından bişey sokup yukarı zorladığımızda yerinden çıkıyor. Dikkat edilmesi gereken cok az kuvvet uygulamak. Kapak cok narin oldugu için kolayca kırılabiliyor.

Screenshot_2015-11-02-21-09-30

Kapağı açtığımızda karşımıza sağa sola dönebilen bir ayar düğmesi çıkacak. Bu düğme de çok küçük olduğu için saatçi tornavidası gibi bir malzemeyle sağa sola biraz çevirmeliyiz. Her çevirmeden sonra kontrol ederek kalem istenildiği gibi çalışıyor mu bakmalıyız. İstediğimiz ayarı yakaladığımızda tuşu yerine takarak kalemimizi kullanabiliriz.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir